Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 21 лютого о 13:18, Оновлено 21 лютого о 14:01
Автор: Майшак О. М.
113 переглядів

Мова – це найцінніше з надбань народу, духовний скарб нації. Це саме той інструмент, який єднає людей однієї нації і робить їх єдиним цілим.
21 лютого 2024року Україна і світ відзначають День рідної мови.Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.
Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила, що щорічно, починаючи з лютого 2000 року, відзначатиметься Міжнародний день рідної мови.
У  цей день в ЗЗСО»Сторожівська гімназія» пройшли тематичні заходи.З метою виховання в учнів поваги до українських символів була оголошена акція «Вдягни український бренд – вишиванку». Учні відзначили Міжнародний День рідної мови в українських вишитих сорочках.
З нагоди свята цікаво і змістовно була проведена вікторина “Знавці української мови” для учнів 7 класу під керівництвом вчительки української мови Майшак Оксани Михайлівни.Юні мовознавці перевіряли та удосконалювали свої знання з української мови, вивчали історію виникнення свята, ознайомилися з правилами мовного етикету, читали вислови відомих людей про мову, також розбирали значення прислів’їв про мову, грали в мовні ігри,за допомогою жестів та міміки намагались показати фразеологізми.
Під час свята у виконанні семикласників зворушливо звучали вірші про наш найбільший духовний скарб – мову.
Доля народу нерозривно зв’язана з долею мови. Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ.Мова — це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Не буде мови — не буде нас як народу!  Мова – це не просто слова, звуки, це – голос народу. Наш народ протягом багатьох віків творив мову, боровся за її збереження. Рідна мова – це не тільки засіб спілкування, це ж наша історія, наше минуле і майбутнє.
      Українська мова в нашій державі стане престижною, лише тоді, коли ми не будемо її соромитися, коли врешті навчимося говорити правильно і красиво, бо грамотно володіти державною мовою – обов’язок справжніх українців, які вболівають за державу.
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
І сьогодні на полі бою з російською навалою гинуть кращі з кращих синів і дочок України, відстоюючи державні цінності. Останні події стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця. Вона стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства.
Сьогодні говорити українською мовою-це бути бійцем за націю,за Україну.Мова-це зброя!!!Говори українською,будь бійцем!!!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.